Dołącz do nas

Wycieczki samochodowe

Trasa Zamków

zamkow Naszą trasę rozpoczynamy w Świdnicy, dawnej stolicy Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, gdzie również stał zamek, jednak do dzisiaj zachował się tylko bogato zdobiony portal i piwnice. Na miejscu świdnickiego zamku ( ul. Zamkowa ) znajduje się obecnie Kościół Zielonoświątkowy. Natomiast rekonstrukcje wyglądu zamku można obejrzeć na makiecie średniowiecznego miasta w Muzeum Dawnego Kupiectwa ( Rynek 37 ).

Czytaj więcej...

Trasa Zabytków Sakralnych

sakralne Naszą trasę rozpoczynamy w Świdnicy, gdzie na pl. Pokoju znajduje się wyjątkowy na skalę światową kościół pw. św. Trójcy zwany także Kościołem Pokoju. Został on wybudowany na mocy traktatu westfalskiego kończącego wojnę trzydziestoletnią w 1648 roku. Budowla, która powstała jedynie z drewna, gliny, piasku i słomy, dzięki mistrzostwu budowniczych cieszy oczy zwiedzających do dziś. Od 2001 roku obydwa Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 

Czytaj więcej...

Trasa Krzyży Pokutnuch (część zachodnia)

krzyze zachodnie Zaczynamy w Świdnicy, stolicy powiatu. Pierwszy i chyba najważniejszy stoi na placu Św. Małgorzaty, naprzeciwko domu nr 6 i pochodzi z 1347 roku- data widoczna jest na krzyżu . Następnie udajemy się na ulicę Westerplatte, oraz na ulicę Wałbrzyską (tuż przy przejeździe kolejowym).  

 

Czytaj więcej...

Trasa Techniki

techniki Trasa swój początek bierze w dawnej stolicy księstwa czyli Świdnicy, gdzie znajduje się kilka obiektów wartych obejrzenia. Pierwszy z nich to stojąca przy ul. Nauczycielskiej wieża ciśnień. Jest to 57 metrowa konstrukcja wybudowana w 1877 roku i przebudowana w latach 1902 – 1904. Kolejnym obiektem jest wybudowany w piwnicy budynku przy ul. Tołstoja 7-10 schron telekomunikacyjny z częściowo zachowanym wyposażeniem. 

Czytaj więcej...

Trasa Krzyży Pokutnych (część wchodnia)

krzyze wschodnie Krzyże pokutne to monolityczne, proste i surowe kamienne formy w kształcie krzyża wznoszone przez zabójców w miejscu, w którym dokonali oni morderstwa. Takich właśnie rzeźb w powiecie świdnickim znajduje bardzo wiele, również o wielu nie posiadamy daty powstania. Ze względu na ich ilość podzieliliśmy naszą trasę na wschodnią i zachodnią. 

 

Czytaj więcej...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10