VII Rajd Książęcy - za jedyne 35 zł!!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. To już siódma edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację tajemniczych Sztolni Walimskich.Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem "Riese" ("Olbrzym"). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Jest to najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich - kompleksu Rzeczka.

                       Starujemy w Świdnicy tradycyjnie zbiórka odbędzie się o 7:50 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o  godzinie 8:00 wyruszamy do tajemniczego kompleksu „Riese”. Tym razem zwiedzimy Sztolnie Walimskie w Rzecce, po poznaniu tajemnic obiektu udamy się autokarem pod Restauracje „Fregatę” skąd wyruszymy spacerem na zaporę wodną w Zagórzu Śląskim i poznamy jej historię. Po udanym spacerze wrócimy do „Fregaty” gdzie uczestnicy rajdu będą mogli zrelaksować się przy kawie podziwiając piękno Jeziora Lubachowskiego.

      Koszt na jednego uczestnika wynosi 45 zł. W tym organizatorzy zapewniają przejazd,  ubezpieczenie, profesjonalną obsługę przewodnika oraz bilet wstępu, stopień trudności trasy: łatwy(w skali: łatwy, średni, trudny).

 Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem  74/852-02-90 lub drogą email  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 21 Marca. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

 

VII rajd riese plakat gotowy1

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10