IX Rajd Książęcy -Trutnov

Kolejny, IX już Rajd Książęcy odbędzie się 4 maja 2013 roku, a celem wyprawy będzie malownicze czeskie miasteczko Trutnov. Według legendy nazwa miasta wywodzi się od imienia pogromcy smoka rycerza von Trautnav.Miasto, po włączeniu do niego kilku wsi rozciąga się wzdłuż dolin rzecznych, pomiędzy wzniesieniami Pogórza Karkonoskiego i Karkonoszy, których panoramę można podziwiać ze wzgórza Šibeník.

Trutnov i Świdnica to miasta partnerskie, porozumienie o współpracy zostało podpisane w 1998 r. Współpraca rozwija się w dziedzinie kulturalnej, oświatowej, naukowej, turystycznej oraz gospodarczej.

Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo „ Świdnicko –Jaworskie” zaprasza do wspólnego wyjazdu.
 
Koszt na jednego uczestnika wynosi 40 zł. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ubezpieczenie, profesjonalną obsługę przewodnicką, oraz drobne upominki stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny).

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem 74/852-02-90 lub drogą email  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 25 kwietnia. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

IX Rajd Ksiazecy - Trutnov

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10