Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, urodziła się jako Mary-Theresa Olivia Cornwallis-West, nazywana Księżną Daisy (1873-1943) – pochodziła z niezbyt zamożnej szlachty angielskiej. W wieku 18 lat wyszła za mąż za starszego od siebie o 12 lat księcia pszczyńskiego Jana Henryka XV Hochberga, właściciela m. in. zamku Książ. Udzielał się charytatywnie, a podczas I wojny światowej jako pielęgniarka opiekowała się rannymi żołnierzami. W 1923 r. rozwiodła się i schorowana zamieszkała w Monachium, a od 1935 r. w Książu, z którego została wysiedlona przez hitlerowców w 1941 r. Przykuta do wózka inwalidzkiego zamieszkała w Wałbrzychu. W trakcie II wojny światowej starała się pomagać więźniom obozu koncentracyjnego Gross-Rosen dostarczając im paczki żywnościowe. Pochowana została na ewangelickim cmentarzu w Szczawienku, obecnie już nieistniejącym. Niedaleko Świdnicy, w Mokrzeszowie znajduje się Jeziorko Daisy. Jest to zalane wodą wyrobisko dawnego łomu wapienia, nad którym zachowały się ruiny wapiennika i zameczku myśliwskiego księżnej Daisy. W 1987 r. powstał film Magnat, a następnie serial Biała wizytówka w reżyserii Filipa Bajona przedstawiający losy księżnej i jej rodziny.