Regaty o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego - relacja oraz wyniki

Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego

W dniach 20-22.09.2013r. odbyły się XI Regaty „Książęcy Szkwał 2013” o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie OMEGA, które zorganizowała ponownie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” przy współpracy Świdnickiego Klubu Żeglarskiego „Qbryg”. Do zmagań na jeziorze w Sławie stanęło 17 załóg. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym udało się rozegrać aż 10 biegów w klasie omega w systemie przesiadkowym.

– Tegoroczne regaty pod względem ilości starów należą do rekordowych. Jestem zadowolony, że co roku w imprezie biorą udział nowe osoby – mówił na zakończenie Jacek Piekunko, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Zwyciężyła załoga uczestnicząca w regatach po raz pierwszy w składzie: Marek Wesołowski, Michał Wesołowski, Piotr Nowicki. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Wojewodzic, Martyna Korzelik-Wojewodzic, Marta Włodarczyk, a trzecie – Norbert Karwowski, Thomas Boesch
i Piotr Piasecki. Trzy pierwsze załogi otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Nagrodą główną w tegorocznych Regatach o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego był rejs jachtem ekspedycyjnym s/y SPIRIT ONE ufundowany przez armatora. Zwycięska załoga otrzymała voucher do wyboru na jeden z dwóch ostatnich etapów wyprawy SVALBARD 2013r. uprawniający sternika do udziału w wybranym rejsie bez opłat, a dwoje członków załogi do 50% zniżki.

S/Y SPIRIT ONE to 20m aluminiowy jacht wyprawowy, skonstruowany z myślą o rejsach morskich i oceanicznych w każdym rejonie świata. Jacht pod polską banderą odbył trzy wyprawy do Arktyki, na Spitsbergen i Grenlandię, dwie na Wyspy Zielonego Przylądka i do Afryki Zachodniej, gdzie zawinął do rzadko eksplorowanych wybrzeży Senegalu i Gambii, wpłynął daleko w rzekę Gambię, odwiedzając miejsca niezwykłe krajoznawczo, a jednocześnie skrywające bogate ślady historii i kultury afrykańskiej.

Więcej o jachcie i wyprawach na www.spiritone.pl

Serdecznie gratulujemy zwycięzcą.

Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Miasto Świdnica.

2013-09-22_139.jpg0001.jpgDSC00964.JPG2.JPGDSC00935.JPG2.JPG2013-09-22_131.jpg1.jpg2013-09-22_067.jpg2.jpgDSC00942.JPG2.JPGDSC00973.JPG2.JPG2013-09-22_134.jpg