Kolor niebieski
Szlak o długości 13 km, składający się z 2 tras. I trasa: początek - koniec: Wojcieszów - Zamkowa Góra k/Chełmca. Szczegółowy przebieg szlaku: Wojcieszów – Radzimowice – Lipa – Olszowy Staw – Rezerwat „Wąwóz Lipa” – Nowa Wieś Wielka – Myślinów – Góra Młynik – Zamkowa Góra k/Chełmca.
II trasa: początek - koniec: Góra Górzec k/Męcinki - Stanisławów dawna kopalnia. Szczegółowy przebieg szlaku: Góra Górzec k/Męcinki – Bogaczów – Sichów – Stanisławów dawna kopalnia.