Festiwal Wrażeń - wakacyjne atrakcje dla całej rodziny

 

Propozycja dla rodzin z dziećmi na wakacyjne sobotnie przedpołudnia – w każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do wieży ratuszowej, która zamieni się w „Wieżę na wesoło” w ramach projektu „Festiwal wrażeń” realizowanego przez Gminę Miasto Świdnica.

 

Projekt „Festiwal wrażeń” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska, nr projektuCZ.11.2.45/0.0./0.0/15_003/0000288. Głównym celem projektu jest zaproponowanie gościom, w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń związanych z kulturowym przesłaniem regionu. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Festiwal wrażeń realizowany będzie przez okres trzech lat, każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów. Rok 2018 to rok osobowości.

 

Podczas tegorocznych wakacji, w ramach Festiwalu, odwiedzić będzie można dziesięć miejsc. Każda z włączonych do projektu atrakcji turystycznych, przygotuje program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany przez jeden dzień w tygodniu przez okres letnich wakacji. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc wydarzeń można znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl

 

W Świdnicy miejscem wydarzeń będzie wieża ratuszowa, która podczas wakacyjnych sobót zmieni się w strefę radości i zabaw dla całej rodziny. W godz. 11.00-14.00 (I grupa w godz. 11.00-12.30, II grupa w godz. 12.30-14.00) będzie można uczestniczyć w grach i zabawach, które prowadziły będą osoby przebrane w stroje z epok, w których żyły Anna Świdnicka i Maria Kunic, przybliżając historię miasta widzianą oczami postaci historycznych. W ten sposób dzieci, wraz z rodzicami, przeżyją „podróż w czasie” poznając z Anną Świdnicką średniowieczną Świdnicę, jej mieszkańców, rzemieślników, kupców przybywających z dalekich krajów, poznają dawne podania i legendy świdnickie, a z Marią Kunic obserwować będą planety i rozwiązywać zagadki matematyczno-przyrodnicze.

 

Tematy działań:

  1. Znacie, to posłuchajcie – legendy średniowiecznych zamków i nie tylko (termin: 7 lipca, 4 sierpnia).
  2. O rycerzach i księżniczkach – o średniowiecznych obyczajach i życiu w średniowiecznym mieście i zamku (termin: 14 lipca, 11 sierpnia).
  3. Dawno, bardzo dawno temu … - wehikuł czasu, czyli podróż przez epoki, gdzie przewodnikami będą postacie Anny Świdnickiej i Marii Kunic (termin: 21 lipca, 18 sierpnia).
  4. Wieżowe podchody – zadania z rożnych dziedzin wiedzy i nauki – coś dla prawdziwych odkrywców! (termin: 28 lipca, 25 sierpnia).

 

Liczba dostępnych miejsc: 60 – zajęcia podzielone na dwie grupy: godz. 11.00-12.30 – 30 osób, godz. 12.30-14.00 – 30 osób. Obowiązują zapisy: tel. 74 852-02-90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Każda osoba, która odwiedzi jedno z dziesięciu miejsc biorących udział w Festiwalu podczas trwania działań projektu i wypełni krótką ankietę, otrzyma kartę gościa, na której zbierane będą pieczątki (1 miejsce = 1 pieczątka). Pierwszych 2 000 turystów, którzy zbiorą 5 różnych pieczątek, otrzyma nagrodę w postaci produktów regionalnych Pogranicza Kłodzkiego - domowe powidła, miód, mydło zapachowe lub bajkową historię.

logo unia

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10