V Bieg na Wieżę Ratuszową "Wejdź w krwioobieg"

 

Już po raz piąty zapraszamy biegaczy na wyjątkową imprezę jaką jest Świdnicki Bieg na Wieżę Ratuszową. Podobnie jak w roku ubiegłym do organizacji biegu włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, dzięki czemu 120 uczestników otrzyma pamiątkowa koszulkę i medal na mecie.

 

W trakcie imprezy, w specjalnym krwiobusie, zostanie przeprowadzona zbiórka krwi. Krew oddawać będzie można od 11:00 do 15:00. Każdy krwiodawca może liczyć na upominek. Pamiętajcie, krwi nie da się wyprodukować, trzeba się nią podzielić, do czego gorąco zachęcamy zarówno biegaczy jak i kibiców przybyłych w ten dzień na Świdnicki Rynek.

 

Przypominamy, że bieg polega na pokonaniu pętli wokół Rynku, a następnie na wbiegnięciu po 222 schodach na taras widokowy wieży ratuszowej. Impreza odbędzie się 9 września 2018r. Zapisy w dniu imprezy od godz. 10.00 obok Informacji Turystycznej, a start biegu w samo południe. Limit zawodników i pakietów - 120. Udział jest tradycyjnie bezpłatny. Współorganizatorami są Świdnicki Klub Biegacza Hermes oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

 

Akcja biegowa zorganizowana w ramach realizacji Programu Polityki Zdrowotnej „Samowystarczalność Rzeczypospolitej Polskiej w Krew i jej składniki na lata 2015 – 2020.”

 

REGULAMIN IMPREZY

 

 

plakat bieg wieza 2018

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10