Co na weekend w Księstwie?

Weekend proponujemy rozpocząć od wizyty w świdnickim Muzeum Kupiectwa, gdzie do obejrzenia czeka wystawa z cyklu Arytmetyka Kupiecka "Machinae Calculatoriae urządzenia wspomagające liczenie" z kolekcji Macieja M. Sysło. Wystawa potrwa do 31 maja 2020 r. W piątki wstęp do muzeum bezpłatny.

Od piątku 15 maja otwiera się także Kościół Pokoju, a dla dziesięciu pierwszych osób lub rodzin, które odwiedzą Kościół w najbliższy piątek, przygotowano niespodziankę – każda z nich otrzyma wyjątkową planszówkę „Jak zbudowano Kościół Pokoju w Świdnicy” stworzoną przez świdnickich licealistów. Dodatkowo już w sobotę 16. maja (i każdą kolejną w maju) o 12:00 odbędzie się minikoncert dr Macieja Batora, a w majowe niedziele, również w samo południe oprowadzał po Kościele będzie sam ks. bp Waldemar Pytel.

W sobotę czeka na Państwa nie lada gratka - Noc Muzeum na Zamku Bolków! Zamek odwiedzać będzie można między godziną 19:00 a 23:00, co warto podkreślić wstęp będzie darmowy. Podczas nocnej przechadzki będzie można w ciemności zobaczyć zamek Bolków wraz z salą wystawową. Niestety, z powodu reżimu sanitarnego dostępna do zwiedzania nie będzie wieża dziobowa.

Weekend kończymy niedzielną wizytą w Jaworzynie Śląskiej, gdzie do kalendarza wydarzeń Muzeum Kolejnictwa już na stałe weszły prezentacje i przejażdżki 60-letnią zabytkową drezyną M20! Najbliższa okazja do zapoznania się z niesamowitą historią samochodu osobowego Warszawa, który pełnił służbę również na kolei od 1956 roku, właśnie w najbliższą niedzielę 17. maja. O wszystkich ciekawostkach dotyczących pojazdu dowiedzą się Państwo podczas prezentacji na obrotnicy, będzie możliwość indywidualnej przejażdżki (po każdej przejażdżce samochód będzie dezynfekowany).

Przypominamy także, że odwiedzać można również m.in. Minieuroland w Kłodzku, Twierdzę Srebrna Góra czy Wieżę Ratuszową w Świdnicy.

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10