Co na weekend w Księstwie? #5

Czy kiedykolwiek marzyliście by zjeść śniadanie na szczycie twierdzy? Twierdza w Srebrnej Górze wychodzi na przeciw Waszym marzeniom i zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem całego obiektu oraz skorzystania z odpoczynku na otwartym terenie. 11 czerwca Twierdza czynna będzie od 10:00 do 19:00 a w dniach 11-13.06 dodatkowo od 20:00 rozpoczyna się Nocne Zwiedzanie (obowiązkowa rezerwacja miejsc). A dodatkowo informujemy, że przywrócone zostaje połączenie autobusowe z Wrocławia do Srebrnej Góry.

Atrakcje szykuje również Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. W dniach 11.06.2020 – 14.06.2020, przedstawiane będą zabytkowe, ale wciąż sprawne lokomotywy spalinowe. O każdej pełnej godzinie na obrotnicy kolejowej odbywać się będą prezentacje poszczególnych modeli, a dla chętnych – organizowane będą przejazdy po muzealnej bocznicy. Natomiast w sobotę 12 czerwca będzie możliwość uczestnictwa w nocym zwiedzaniu.

Z inicjatywy Muzeum Dawnego Kupiectwa od 12 czerwca na pl. Grunwaldzkim w Świdnicy, będzie można zobaczyć wystawę plenerową "Świdnica w latach 1945-1947". Ekspozycja składa się z 18 plansz, które ukazują powojenne losy w Świdnicy. Oczywiście przy okazji wizyty w Świdnicy warto odwiedzić i Wieżę Ratuszową i Muzuem Dawnego Kupictwa, które również będą otwarte długi weekend. Przypominamy, że do tych 2 atrakcji można zakupić specjalny bilet łączony, dzięki któremu można nieco zaoszczędzić na biletach wstępu.

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10