Przedstawiamy TOP 7 atrakcji

Foto Twierdza Srebrna Gra Dron 2

 

Twierdza Srebrna Góra

Poznaj sekrety największej górskiej twierdzy w Europie, położonej w otoczeniu malowniczych Gór Bardzkich. W historyczną podróż po zakamarkach fortyfikacji zabiorą Cię pruscy żołnierze.

 

 

Foto Zamek Bolkw Dron 4

 

Zamek Bolków

Klimatyczne ruiny XIII-wiecznego zamku, zachowane ciągle w atrakcyjnej i okazałej formie. To także siedziba współczesnego bractwa rycerskiego oraz międzynarodowego festiwalu muzyki gotyckiej „Castle Party”.

 

 

Foto Koci Pokoju Dron 2

 

Kościół Pokoju w Świdnicy

XVII-wieczna, drewniana świątynia, wpisana na listę UNESCO, przyciąga swym oszałamiającym barokowym wnętrzem, niezwykłą historią oraz jednym z najciekawszych muzycznych festiwali w Polsce.

 

 

 

Foto Mury wiebodzice   Dron

 

Mury Średniowieczne w Świebodzicach

Zachowane framenty murów, pochodzące z XIV wieku, stanowią jeden z najbardziej kompletnych systemów obwałowań miejskich w Polsce. Pomimo licznych pożarów u wojen zachowały się do dzisiaj w 80%.

 

 

 

Foto Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna l. 2

 

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum udostępnia kolekcję zabytkowego taboru kolejowego z lat 1870 – 1970, a także maszyny i urządzenia przemysłowe. Od kilku lat realizuje również przejazdy zabytkowymi parowozami po malowniczych trasach Przedgórza Sudeckiego i całej Polski.

 

 

 

Foto Koci Pokoju Jawor Dron

 

Kościół Pokoju w Jaworze

Największa drewniana świątynia w Europie, jest świadectwem niezwykłej determinacji jej budowniczych, którzy na ukończenie kościoła mieli tylko rok i nie mogli wykorzystać tego celu żadnych trwałych materiałów.

 

 

 

Foto Muzeum Broni Witoszw 1

 

Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym

Chwyć karabin do ręki, załóż hełm, wejdź do wieżyczki czołgu lub do kokpitu myśliwca. Zobacz unikalne na skalę Europy i Świata eksponaty militarne i posłuchaj opowieści pasjonatów tematyki wojskowej.

 

 


 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10