Rajd Książęcy - Görlitz i Bolesławiec

 
 

Przedostatni w tym sezonie wyjazd w ramach Rajdów Książęcych odbędzie się do jednego z najpiękniejszych miast Górnych Łużyc - Görlitz oraz stolicy ceramiki w Polsce – Bolesławca. Organizatorem wyjazdu jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Najpierw uczestnicy udadzą się na spacer po Görlitz, który ma zachowaną starówkę o przekroju wielu epok historycznych. Następnie wraz z lokalnym przewodnikiem ruszymu na zwiedzanie Bolesławca - miasta w którym od XVIII w produkuje się ceramikę znaną na całym świecie, czego przykładem może być podarowanie przez Polską Parę Prezydencką serwisu kawowego w 2017 r. Księciu Williamowi i Księżnej Kate. Odwiedzimy także Muzeum Ceramiki w którym jeszcze dokładniej poznamy historię wytwarzania ceramiki i tworzenia tego unikatowe wzornictwa.

Zapisy, tradycyjnie odbywać się będą w siedzibie Informacji Turystycznej od poniedzałku 08 sierpnia od godziny 10:00

PROSIMY O ZABRANIE DOWODÓW OSOBISTYCH LUB PASZPORTÓW

Termin: Sobota, 27 sierpnia 2022

Koszt: 90 PLN/ 85 PLN emeryci, renciści / 80 PLN młodzież szkolna

Zapewniamy: przejazd autokarem, ubezpieczenie grupowe, bilety wstępu do Muzeum Ceramiki, przewodnika po mieście, opiekę profesjonalnego przewodnika sudeckiego

Zapisy: Informacja Turystyczna, tel: 74 852 02 90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Limit miejsc: 50 osób, obowiązuje kolejność zgłoszeń

Program*:

08:00 – Zbiórka i wyjazd z pl. Św. Małgorzaty w Świdnicy

10:00– Przyjazd do Zgorzelca, przejście do Gorlitz, zwiedzanie miasta

14:00 – Zwiedzanie Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

15:00 – Spacer po Bolesławcu z przewodnikie, czas wolny

18:00 – Wyjazd do Świdnicy

*Program ma charakter poglądowy, poszczególne punkty mogą ulec zmianom.

 

boleslawiec

 

REGULAMIN RAJDÓW KSIĄŻĘCYCH

 1. Osoby zapisujące się na Rajd, akceptują postanowienia niniejszego regulaminu i potwierdzają zaznajomienie się z nim.
 2. Osoby wyrażające chęć uczestnictwa w rajdzie, muszą wpłacić koszty wyjazdu w wyznaczonym terminie. Osoby rezygnujące z wyjazdu muszą zgłosić ten fakt nie później niż 5 dni kalendarzowych przed datą wycieczki. W przeciwnym razie organizator nie gwarantuje zwrotu poniesionych kosztów.
 3. Uczestnicy rajdu zobowiązują się do posiadania maseczek ochronnych i stosowania się do obowiązujących na terenie kraju wytycznych sanitarnych.
 4. Uczestnik rajdu oświadcza, iż zgodnie z wiedzą własną nie jest osobą zarażoną chorobą zakaźną i nie jest objęty kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym.
 5. Każdy uczestnik Rajdu Książęcego zobowiązuje się zabrać ze sobą na czas wyjazdu dowód osobisty lub paszport. Osoby niepełnoletnie podbitą legitymację bądź inny dokument tożsamości.
 6. Lokalna Organizacja Turystyczna, zastrzega sobie prawo do nie zabrania uczestnika na rajd w momencie kiedy uczestnik będzie pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.
 7. W trakcie trwania Rajdu Książęcego zabrania się uczestnikom spożywania wszelakich napojów alkoholowych.
 8. Lokalna Organizacja Turystyczna, nie odpowiada finansowo za zniszczone mienie uczestników, ani też za ewentualną kradzież sprzętów, gotówki itp.
 9. Osoby które nie ukończyły 18 lat, nie mogą brać samodzielnego udziału w rajdzie, dopuszczalny jest udział osoby poniżej 18 roku życia, jedyne w obecności rodzica bądź opiekuna prawnego.
 10. Wszyscy uczestnicy rajdu zobowiązują się do przestrzegania wszelkich poleceń wydanych przez organizatora i pilota wycieczki.
 11. Zabrania się samowolnego oddalania się od grupy, bez zgody kierownika wycieczki, bądź przewodnika. W momencie gdy uczestnik oddali się od grupy organizatorzy oraz osoby pomagające w organizacji rajdu nie odpowiadają za ewentualny wypadek uczestnika.
  1. w czasie dojazdów do miejsc zwiedzanych,
  2. w trakcie przejść po szlakach turystycznych, nie należy oddalać się od grupy wycieczkowej,
  3. w czasie zwiedzania obiektów, należy przestrzegać wszelkich regulaminów danych obiektów,
  4. w czasie zwiedzania obiektów z przewodnikiem, należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich poleceń przewodnika.
 1. Wszyscy uczestnicy Rajdu Książęcego zobowiązują się do przestrzegania wszelkich zasad       oraz przepisów bhp w czasie trwania rajdu:
 1. O wszelkich nieprawidłowościach zauważonych w czasie rajdu, należy natychmiast informować organizatora rajdu, bądź przewodnika.
 2. W przypadku jakichkolwiek objawów chorobowych, należy natychmiast zawiadomić organizatora rajdu, bądź przewodnika.
 3. W przypadku złych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności, organizator zastrzega sobie prawo do częściowej zmiany programu wycieczki w trakcie jej trwania.

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10