Rajd Rowerowy - Wiśniowa, Komorów, Bojanice

Lato w pełni, a wraz z nim sezon rowerowy, zapraszamy więc na przedostatnią już w tym roku wspólną przejażdżkę.

Tym razem objedziemy okolice Świdnicy, zaczniemy tradycyjnie pod domem wycieczkowym przy ul. Śląskiej, skąd ruszymy do Wiśniowej. Stamtąd przez Stary Jaworów pojedziemy nad zalew w Komorowie, dalej w kierunku Bojanic i ponownie do Świdnicy, gdzie zakończymy Rajd tradycyjnym ogniskiem na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasa nie jest wymagająca i każdy powinien dać radę ją z nami przejechać.

Wyjazd odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 sierpnia, a koszt udziału w nim wynosi 10 złotych od osoby.

Zapisy od czwartku 11 sierpnia tradycyjnie prowadzi Informacja Turystyczna

Termin: Niedziela, 28 sierpnia 2022

Koszt: 10 PLN

Zapewniamy: ubezpieczenie grupowe, opiekę profesjonalnego pilota, kiełbaski i napoje

Zapisy: Informacja Turystyczna, tel: 74 852 02 90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Limit miejsc: 40 osób, obowiązuje kolejność zgłoszeń

Zbiórka: 8:45

Wyjazd: 9:00

Powrót: około 13:00

 

SWIDNICA

 

Regulamin Rajdu Rowerowego

 1. Osoby zapisujące się na Rajd, akceptują postanowienia niniejszego regulaminu i potwierdzają zaznajomienie się z nim.
 2. Organizatorem Rajdu Rowerowego jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwa Świdnicko-Jaworskiego”, która zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 3. Każdy uczestnik Rajdu Książęcego zobowiązuje się zabrać ze sobą na czas wyjazdu dokument potwierdzający tożsamość. Osoby niepełnoletnie podbitą legitymację bądź aktualny paszport.
 4. Lokalna Organizacja Turystyczna, zastrzega sobie prawo do nie zabrania uczestnika na rajd w momencie kiedy uczestnik będzie pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.
 5. Lokalna Organizacja Turystyczna, nie odpowiada finansowo za zniszczone mienie uczestników, ani też za ewentualną kradzież sprzętów, gotówki itp..
 6. Osoby które nie ukończyły 18 lat, nie mogą brać samodzielnego udziału w rajdzie, dopuszczalny jest udział osoby poniżej 18 roku życia, jedyne w obecności rodzica bądź opiekuna prawnego.
 7. Każdy uczestnik wyjazdu ma zagwarantowany ciepły posiłek (kiełbasa przy ognisku po zakończenie wycieczki), wykwalifikowanego przewodnika rowerowego, kamizelkę odblaskową oraz ubezpieczenie NNW.
 8. Wszyscy uczestnicy rajdu zobowiązują się do przestrzegania wszelkich poleceń wydanych przez przewodnika i opiekunów wycieczki.
 9. Zabrania się samowolnego oddalania się od grupy, bez zgody kierownika wycieczki, bądź przewodnika. W momencie gdy uczestnik oddali się od grupy organizatorzy oraz osoby pomagające w organizacji rajdu nie odpowiadają za ewentualny wypadek uczestnika.
 10. Uczestnikom rajdu zabrania się spożywania alkoholu podczas wycieczki.
 11. Uczestnicy rajdu zobowiązują się do przestrzegania zasad ruchu drogowego podczas wycieczki. Jadąc w kolumnie należy zachować odległość miedzy rowerami 3-5 m
 12. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy lub odwołania wycieczki ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.
 1. Każdy uczestnik powinien posiadać KASK ROWEROWY. Osoby, które nie będą posiadać kasku, biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w przypadku braku kasku.
 2. O wszelkich nieprawidłowościach zauważonych w czasie rajdu, należy natychmiast informować przewodnika rajdu.

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10