Relacja z V Rajdu Książęcego - Zámek Nové Město Nad Metují, Březinka

Już tylko dwa wyjazdy dzielą nas od zakończenia sezonu roku 2023. My jednak wracamy jeszcze do wczorajszego Rajdu Książęcego, który odbył się u naszych południowych sąsiadów byliśmy w Zámek Nové Město Nad Metují oraz zwiedzaliśmy bukry Březinka, a czas wolny spędziliśmy w Náchodzie.

Prognozy pogody były różne. U jednych zapowiadał się deszcz, a u drugich słońce. Ostatecznie okazało się, że było wszystko! Na szczęście deszcze rozpoczynały się w momencie, kiedy uczestnicy byli już albo w autokarze albo w kolejnej atrakcji.

Pierwszym punktem zwiedzania był Zámek Nové Město Nad Metují średniowieczna niegdyś fortyfikacja wielokrotnie przebudowywana z pięknym ogrodem zamkowym. Następnie grup zwiedzała bunkier przeciwpiechotny - jednym z najcenniejszych eksponatów należy jedyna w swoim rodzaju, w pełni działająca filtrownia z 1938 roku.

Pod opieką naszego przewodnika sudeckiego Mariusza Wojciechowskiego i jego żony Gosi przed godziną 20:00 wszyscy wrócili do Świdnicy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. A już 5 sierpnia zapraszamy na zapisy na VI Rajd Książęcy - idziemy w Karkonosze!

novemesto3

novemesto4

novemesto5

novemesto8

novemesto7

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10