Relacja z Rajdu Książęcego na Śnieżkę

Była to przedostatnia wycieczka w ramach Rajdów Książęcych. W końcu udało nam się zdobyć Królową Karkonoszy - Śnieżkę. Nie do końca zgodnie z planem, ale najważniejsze, że bezpiecznie.

Niestety wiatr uniemożliwił nam wjazd na samą górę, w związku z tym musieliśmy wędrować sporo pod górkę od strony czeskiej w strugach deszczu. Opłacało się! Śnieżka przywitała nas już bez deszczu! Po krótkim pobycie na szczycie, udaliśmy się do Domu Śląskiego, a następnie do najwyżej położonego schroniska w Karkonoszach Lucni Bouda. Tam znajduje się browar (najwyżej położony w Czechach) oraz restuaracja. Po dłużym odpoczynku, zaczeliśmy schodzić do Karpacza przez Schronisko Samotnia do Kościoła Wang, a następnie mieliśmy czas wolny  w Karpaczu.

Dziękujemy Mariuszowi i Małgosi Wojciechowskim za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie naszej grupy! Wszyscy oczywiście wrócili zadowoleni o 21:00 do Świdnicy.

Ostatni Rajd Książęcy odbędzie się 30 września do "Miasta o stu wieżach" czyli Pragi - szczegóły informacji w czwartek, a zapisy w najbliższą sobotę 2 września.

sniezka1

sniezka6

sniezka3

sniezka5

sniezka4

sniezka9

sniezka8

sniezka11

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10