Otwarcie szlaku krajoznawczo – historycznego w Gminie Żarów


Lokalna grupa „Partnerzy z kulturą” oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na otwarcie szlaku krajoznawczo – historycznego. Już w niedzielę, 29 października o godzinie 10:00 spod Żarowskiej Izby Historycznej wyruszą, aby dokonać pionierskiego przejścia. Po drodze odwiedzą Żarów, Łażany, Kruków, Marcinowiczki i Imbramowice.

Odkrywcom w drodze towarzyszyć będzie Bogdan Mucha, archeolog i miłośnik lokalnej historii. To właśnie Bogdan Mucha jest odpowiedzialny za przygotowanie i opracowanie merytoryczne miejsc, znajdujących się na szlaku.
 
W pierwszym etapie na szlaku krajoznawczo-historycznym „Gmina Żarów jakiej nie znacie” będzie znajdowało się dziesięć miejscowości. Oprócz już wyżej wspomnianych znajdą się jeszcze Zastuże, Mrowiny, Pożarzysko, Siedlimowice, Wierzbna. Jakie tajemnice odkryją przed miłośnikami lokalnej historii o tym przekonamy się w ostatnią niedzielę października.
 
W ramach projektu powstanie również okolicznościowy stempel, a dla wszystkich którzy pokonają szlak „Gmina Żarów jakiej nie znacie” otrzymają odznakę zdobywcy
 
szlakzarow

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10