Rodzinne wycieczki z przewodnikiem - zapraszamy na wycieczki rowerowe!

  W ramach rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, w cztery czerwcowe niedziele zapraszamy na rowerowe wyprawy w ramach projektu „Świdnica na rowery - rodzinne wycieczki z przewodnikiem" 

Wykaz wyjazdów: 

  • 2 czerwca- "Jezioro Bielawskie u podnóża Gór Sowich" - 
  • 16 czerwca-"Zalew Mietkowski i śladami okolicznych pałaców"
  • 23 czerwca- "Tam gdzie Góry Wałbrzyskie przechodzą w Góry Sowie - czyli Jezioro Bystrzyckie i Zagórze Śląskie"
  • 30 czerwca-"Renesans na wodzie - Bagieniec, Piotrowice Świdnickie"
Start każdej wycieczki : 8.00 na parkingu przy ul. Śląskiej 37 w Świdnicy ( na przeciwko basenu letniego), planowany powrót około godziny 13.00.
 
Szczegółowa trasa udostępniana będzie podczas zapisów, które odbywać się będą każdorazowo w Informacji Turystycznej i Kulturalnej w świdnickim Rynku.
 
Zapisy na wycieczkę nr 1 nad Jezioro Bielawskie ruszają w czwartek 23 MAJA o godzinie 16.00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, limit uczestników – 45 osób. Udział dzięki #świdnica ŚWIDNICA rynek z tradycjami oczywiście bezpłatny.
 
Zapewniamy: opiekę profesjonalnego przewodnika rowerowego , ubezpieczenie NWW , a na zakończenie każdej - integracyjne ognisko z kiełbaskami na terenie campingu OSiR.
Bardzo zachęcamy do włączenie się do zabawy w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski poprzez pobranie darmowej aplikacji AKTYWNE MIASTA (kod QR na plakacie) i kręcenie kilometrów dla Świdnicy przez cały czerwiec. W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie pokonaliśmy 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji. W tym roku musi być lepiej !

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10