Relacja z Rajdu Książęcego do Szprewaldu

W minioną sobotę uczestnicy Rajdu Książęcego wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Szprewaldu, malowniczej krainy na południowy zachód od Berlina. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Cottbus, miasta o bogatej historii i urokliwej architekturze.  Po zwiedzaniu miasta udaliśmy się na rejs po kanałach Szprewy, co okazało się prawdziwą atrakcją. Woda, otoczenie bujnej roślinności i charakterystyczne, drewniane domki na wodzie stworzyły magiczną atmosferę. Podziwialiśmy spokojny rytm życia mieszkańców, którzy poruszają się po tym regionie głównie wodnymi drogami, a także zwróciliśmy uwagę na unikalną florę i faunę Szprewaldu.

Następnie odbyło się zwiedzanie skansenu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć tradycyjne domy, stodoły i warsztaty, które oddają życie dawnych mieszkańców regionu. Skansen był świetną okazją do lepszego zrozumienia historii i kultury tego obszaru. Na zakończenie wycieczki był czas wolny po Lubenau.

Cała wycieczka odbyła się przy pięknej słonecznej pogodzie. Dziękujemy Pani Marzenie za całodniowe oprowadzanie oraz Małgosi i Mariuszowi Wojciechowskim za bezproblemową realizację naszej imprezy!

Zapraszamy na kolejne wycieczki!

szprewald1

szprewald2

szprewald3

szprewald5

szprewald6

szprewald8

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10