Jubileuszowa edycja 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej zakończona

Cannot find aktualnosci/2012/festiwal_reżyserii folder inside //images/aktualnosci/2012/festiwal_reżyserii/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:IdeaWebServer/6.2.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

festiwalJubileuszowa edycja 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej zakończona. Złoty dzik dla Adriana Panka, nagrody za recenzje oraz specjalna nagroda dla prezydenta Świdnicy. Tak wyglądała środowa (6 czerwca) finałowa gala zamykająca Festiwal Reżyserii Filmowej, który trwał od soboty 2 czerwca w Świdnicy. Poprowadzili ją Katarzyna Figura i Michał Chaciński.

W ramach 5. edycji festiwalu zorganizowano 55 pokazów filmowych, rozdano blisko 14 tysięcy wejściówek.

Podczas środowej gali zamykającej Festiwal specjalną nagrodę Forum Filmowców Dolnośląskich przyznało prezydentowi Świdnicy, Wojciechowi Murdzkowi.

Festiwal odzwierciedla pasję Świdnicy i bardzo wielu osób, które dały się zaprosić, ryzykując, inwestując, ale przy tym wierząc, że musi być sukces. Dziękuję za nagrodę, ale największe podziękowania należą się za państwa obecność. To efekt pracy bardzo wielu przyjaciół, którzy przyjechali do Świdnicy i dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i pasją – mówił Wociech Murdzek.

W środowy wieczór przyznano najważniejszą nagrodę 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej – złoty dzik oraz 10 tys. zł przypadło Adrianowi Pankowi, reżyserowi filmu „Daas". Autor tego obrazu, decyzją jury, pokonał inne znakomite filmy: Czarny czwartek (reż. A. Krauze), Wymyk (reż. G. Zgliński), Młyn i krzyż (reż. L. Majewski) i Sala samobójców (reż. J. Komasa)

Ucieszyłem się z zaproszenia na Festiwal, ale nie przypuszczałem, że mój film zostanie wybrany spośród tylu znakomitych tytułów biorących udział w konkursie. Jestem dumny z tej nagrody – mówił reżyser Adrian Panek.

W ramach Festiwalu nagrodzono również młodzież za jednostronicową recenzję. I miejsce przypadło Monice Majkowskiej z II LO w Wałbrzycha za recenzję filmu „ Noc na ziemi". II miejsce zajęła Ewelina Saja z I LO w Świdnicy za recenzję filmu „ Wymyk", III miejsce przypadło Alicji Szczepanik z I LO w Świdnicy za recenzją filmu „80 milionów". Młodzi recenzenci otrzymali w nagrodę aparaty fotograficzne od firmy Canon oraz bilety do kina Cinema 3D. Wyróżnienia przyznano Andrzejowi Błażewiczowi z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy za recenzję filmu „ Ucieczka z kina Wolność".

***

Stanisław Dzierniejko, dyrektor i producent 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej:

– Festiwal niedawno rozpoczęliśmy, a już trzeba go kończyć. W tym roku możemy ogłosić olbrzymi sukces imprezy. Zainteresowanie Festiwalem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania o czym świadczy liczba blisko 14 tysięcy rozdanych wejściówek. Udowodniliście państwo, że Świdnica jest stolicą reżyserii filmowej.

Janusz Zaorski, dyrektor artystyczny 5. FRF.

– Podziękowania należą się jurorom oraz autorom filmów, za wspaniałe projekcje. Na taką ekipę nie ma mocnych.

Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy:

– Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim dla twórców za filmy, którymi nas obdarzyli i doskonałe kino, które gościło w tym roku Festiwal. To nie tylko wygodne fotele ale i jakość kina.

Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy:

– Festiwal niejako hucznie inauguruje działalność kina Cinema 3D. Przy tej okazji podziękowania należą się właścicielom za niełatwą decyzję. Dali się namówić, by porządne wielosalowe kino powstało w Świdnicy.

Jarosław Pantol, wiceprezes Cinema 3D:

– Już w trakcie budowy kina poważnie rozmawialiśmy i przygotowywaliśmy się do obecności na Festiwalu Reżyserii Filmowej. To duże wydarzenie i ogrom pracy, którą wykonał nasz zespół. Za to należą się podziękowania.Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10