Turniej Rajców Księstwa Świdnicko-Jaworskiego

turniej rajcowNa jeden dzień 17 czerwca będziemy mogli przenieść się w mroczną epokę Średniowiecza, turniejów rycerskich i zamkowych lochów. Miasto Strzegom zaprasza na kolejną edycję Turnieju Rajców Księstwa Świdnicko – Jaworskiego. W szranki staną drużyny członków Lokalnej Organizacji Turystycznej "Księstwo Świdnicko-Jaworskie".

Na wszystkich, tych młodych i tych nieco starszych, czeka wspaniała zabawa. Turniej rozpocznie się w niedzielę 17 czerwca 2012 r. o godz. 15:00 w parku miejskim w Strzegomiu.

Zaplanowano pokazy walk rycerskich, zabawy plebejskie, narzędzia tortur, jarmark różności, a także Grę Miejską dla Rajców. Ale będzie się działo!!

Powitanie gości przed obliczem Księżnej Anny zaplanowano o godzinie 15:00, następnie uczestnicy imprezy przemaszerują na plac boju, gdzie nie zabraknie konkurencji dla szlachetnie urodzonych. W ramach atrakcji przygotowano: pokaz walk rycerskich, zabawy plebejskie, narzędzia tortur, pokaz starodawnych tańców, jarmark różności, a wśród nich miody i sery wszelakie, cudeńka różne. Konkurencje prowadzić będzie Bractwo Rycerskie Zamku Bolków z pomocą Zakonu Pasjonatów Strzegomskiego Centrum Kultury. W zmaganiach zmierzą się drużyny ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Gminy Świdnica i Miasta Świdnica, Miasta Strzegomia, Jawora, Świebodzic, Bolkowa, Żarowa oraz Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków.

W programie jest również Gra Miejska dla przybyłych Rajców, która rozpocznie się przed Bazyliką Mniejszą w Strzegomiu o godz. 13:30.

Przybywajcie zacni Panowie i Białogłowy niemniej zacne do grodu sławnego Strzegom, gdzie w szranki staną Rajcy całego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego i o sławę oraz honor potykać się będą ku uciesze tłumów

V Turniej Rajców Księstwa Świdnicko-Jaworskiego to jedna z imprez towarzyszących obchodom 770. rocznicy nadania praw miejskich miastu oraz 10. rocznicy nadania tytułu Bazyliki Mniejszej.

turniej rajcow