III Rajd Książęcy - Tajemnica Gór Sowich - ruszyły zapisy

IIIrajd ksiazecy1 Już po raz trzeci zapraszamy Państwa na pieszą wędrówkę. Tym razem III Rajd Książęcy odbędzie się w dniu 29 września na terenie Gór Sowich. Wędrując wraz z przewodnikiem będziemy poznawać tajemnice, które pozostały skryte po wojnie na ich terenie. W planie Rajdu przewidziane jest zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka, oraz całego Kompleksu Riese. Jest to niebywała gratka dla tych wszystkich, którzy interesują się okresem II Wojny Światowej.

Starujemy z Przełęczy Sokolej i kierujemy się czerwonym szlakiem do Osówki, do której wejdziemy i sprawdzimy, co kryje się za grubą warstwą betonu. Następnie grupa wyruszy w kierunku Kompleksu Włodarz, po drodze zwiedzając Soboń. Po zwiedzeniu części historycznej gór grupa uda się w kierunku Wielkiej Sowy, gdzie będzie można podziwiać piękną panoramę okolic. 

Tradycyjnie zwieńczeniem imprezy będzie wspólny obiad, tym razem w pobliskim Schronisku „Sowa”. Po nabraniu sił grupa ruszy na ostatni etap trasy, w kierunku Przełęczy Jugowskiej, gdzie czekać będzie autobus do Świdnicy.


             Koszt na jednego uczestnika to 35 zł. W tym zapewniamy przejazd, ciepły posiłek, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu do Kompleksu Osówka. Wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Rajdzie zapraszamy do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, lub do kontaktu telefonicznego 74/852-02-90 lub na email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl.

Zapisy do 25 września 2012, ilość miejsc ograniczona.

 

plakat rajd III mały

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10