Zdobyli Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego

regaty wyniki W miniony weekend odbyły się X jubileuszowe Regaty „Książęcy Szkwał 2012” o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie OMEGA w systemie przesiadkowym. Organizatorami regat była ponownie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” przy współpracy Świdnickiego Klubu Żeglarskiego „Qbryg”. Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Miasto Świdnica.

W tym roku do zmagań na jeziorze w Sławie stanęło dwadzieścia załóg. Mimo zmiennej pogody udało się rozegrać w sumie sześć biegów w klasie omega w systemie przesiadkowym. Ostatecznie ukończyło je 19 załóg.

– Tegoroczne regaty możemy zaliczyć do jednych z najlepszych w historii. Zadowoleni jesteśmy, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i ma coraz to więcej zwolenników – mówił na zakończenie Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy, który sam również od lat bierze udział w regatach. Jego załoga w tym roku zajęła IV miejsce.


Regaty zwyciężyła załoga w składzie: Robert Kamiński, Maciej Majchrzak i Janusz Mazur. Drugie miejsce zajęli Paweł Kołomyjec, Michał Obst i Piotr Marciniszyn, a trzecie – Krzysztof Wojewodzic, Martyna Korzelik i Barbara Cochara.

Nagrodą główną w tegorocznych Regatach o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego był rejs jachtem ekspedycyjnym s/y SPIRIT ufundowany przez armatora. Zwycięska załoga otrzymała voucher na jeden z etapów wyprawy AfroTour 2012/3013, uprawniający sternika do udziału w dowolnie wybranym rejsie bez opłat, a dwoje członków załogi do 50% zniżki.

s/y SPIRIT to 20m aluminiowy jacht wyprawowy, skonstruowany z myślą o rejsach morskich i oceanicznych w każdym rejonie świata. Jacht pod polską banderą odbył dwie wyprawy do Arktyki, na Spitsbergen i Grenlandię oraz do Afryki, gdzie zawinął do rzadko eksplorowanych wybrzeży Senegalu i Gambii, wpłynął daleko w rzekę Gambię, odwiedzając miejsca niezwykłe krajoznawczo, a jednocześnie skrywające bogate ślady historii i kultury afrykańskiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 

Regaty 7.JPGRegaty 6.JPGRegaty 17.jpgRegaty 15.jpgRegaty 19.jpgRegaty 5.JPGRegaty 16.jpgRegaty 13.JPGRegaty 14.JPGRegaty.JPGRegaty 9.JPGRegaty 18.jpgRegaty 2.JPGRegaty 12.JPGRegaty 10.JPGRegaty 8.JPGRegaty 3.JPGRegaty 4.JPGRegaty 11.JPG
 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10