RAJD O KROPELCE

rajd o kropelce2  Tylko tydzień dzieli nas od startu II edycji Rajdu o Kropelce. Lista zgłoszeń jest już zamknięta. Przypomnijmy, kierowcy biorący udział w II Rajdzie o Kropelce wystartują ze świdnickiego Rynku już za tydzień, w sobotę 29 września. Punktualnie o godz. 9.00 linię startu przekroczy pierwsza zarejestrowana załoga. – Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku to zainteresowanie jest jeszcze większe.

Na podstawowej liście zgłoszeń jest już 50 załóg, na liście rezerwowej – 15. Więcej zgłoszeń już nie przyjmujemy. Gdybyśmy nie zablokowali możliwości rejestracji, lista rezerwowa byłaby jeszcze dłuższa. A niestety pojechać z nami może tylko 50 załóg – mówi Joanna Paruch, prezes zarządu ARETE Media Group SA.

W tym roku kierowcy będą walczyć o szereg nagród. Sklep z odzieżą dla motocyklistów „Modeka” ufundował dwie kurtki, „Toyota” – latarki solarne, zegarki na wodę, długopisy ekologiczne i klepsydry do łazienek, „Pałac Krasków” – kolację z noclegiem, biuro podróży x-wakacje – vouchery na wycieczki oraz przewodniki turystyczne, Urząd Miejski w Bielawie – karnety mna basen, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu – puchary. Uczestnicy otrzymają również jeszcze inne upominki i gadżety

29 września II Rajd o Kropelce przejedzie drogami powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego. Jego uczestnicy będą podróżować tak samo jak pozostałe samochody w ruchu drogowym. Nie będą się ścigać. Wyróżniać będą ich jednak specjalne naklejki umiejscowione na drzwiach samochodów i masce. Co najmniej w kilku miejscach zorganizowane zostaną specjalne, widowiskowe „próby” manualne i turystyczne. Zawodnicy rajdu w ciągu kilku godzin odwiedzą ciekawe miejsca, nie zdradzimy jednak, jakie. Pełna trasa rajdu zostanie opublikowana dopiero na godzinę przed startem.

Przypomnijmy, udział w imprezie jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to wpisowe w wysokości 20 złotych, płatne na mecie startu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację cateringu dla drużyn. Na mecie organizatorzy na swój koszt tankują wszystkim uczestnikom baki do pełna, wyrównując w ten sposób zużytą podczas zabawy ilość paliwa.

Dotychczas swój udział w II Rajdzie o Kropelce zgłosili nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale też Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Bielawy, Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Kłodzka.

Regulamin imprezy znajduje się na stronie www.rajdokropelce-arete.pl.

 

rajd-o-kropelce

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10