Relacja z Rajdu o Kropelce

rajd o kropelce1 Kierowcy w wyśmienitych nastrojach rywalizowali o nagrodę Grand Prix II Regionalnego Rajdu o Kropelce. Imprezę z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych. 44 załogi przejechały drogami czterech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego, walcząc o tytuł Grand Prix sobotniego rajdu. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym. Kolejna próba pobicia rekordu już za rok.

29 września w II Regionalnym Rajdzie o Kropelce w szranki stanęły 44 załogi ze Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Kłodzka, Ząbkowic Śląskich, Legnicy, Jeleniej Góry czy Wrocławia. Dopisała pogoda i humory. - Regionalny Rajd o Kropelce już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego regionu, o czym przekonaliśmy się w sobotę 29 września. Uczestnicy byli zadowoleni, a to dla nas największa satysfakcja. Analizujemy właśnie sugestie naszych uczestników po to, by następna edycja była jeszcze bardziej efektowna – mówi Joanna Paruch, prezes ARETE Media Group SA, organizatora przedsięwzięcia.


Kierowcy już o godzinie 7.00 zaczęli zjeżdżać się na teren bazy technicznej rajdu, zorganizowanej na terenie Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pozatankowaniu i oznakowaniu samochodów wyruszyli do świdnickiego Rynku, gdzie, ku zaskoczeniu, stanęli przed pierwszym zadaniem – startując spod Wieży Ratuszowej, musieli obiec Rynek dookoła. Dopiero po tej potyczce, uroczyście co dwie minuty, załogi startowały na trasę, która w tym roku wiodła od Świdnicy do Kłodzka przez Wałbrzych. Na trasie czekały kolejne zadania. Uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z jazdą samochodem sterowanym, ale też slalomem między balonami, jazdą na symulatorze czy wspólnym układaniem puzzli. W tym ostatnim zadaniu sprawdziliśmy dokładnie znajomość wiedzy o Wałbrzychu.

Między 14.00 a 16.00 na metę w Kłodzku, po komisyjnym tankowaniu, zjechały wszystkie załogi. Na terenie Kłodzkiego Centrum Kultury i Rekreacji nastąpiło oficjalnie odczytanie wyników i wręczenie nagród. Zwycięzcy oceniani byli za zadania na trasie, quizz oraz zużycie paliwa. Ostatecznie I miejsce w klasyfikacji generalnej i nagrodę Grand Prix – dwie kurtki wartości 1300 złotych ufundowane przez Modekę - otrzymali Krystian Bajrakowski i Ewelina Wilczyńska fiatem Pandą z Bielawy i Dzierżoniowa. II miejsce oraz voucher na kolację i nocleg w Pałacu Krasków zdobyli uczestnicy poprzedniej edycji Maciej Dudek i Piotr Wadecki z Jeleniej Góry, startujący fiatem Seicento . Pozostali uczestnicy otrzymali medale okolicznościowe, ufundowane przez Toyotę klepsydry łazienkowe, długopisy, latarki solarne, zegarki solarne, ufundowane przez Holiday Scaner vouchery na wycieczki, ładowarki samochodowe nokia ufundowane przez "Tygodnik Świdnicki", Wałbrzych Fakty i jgfakty, oraz gadżety ufundowane przez Lokalną Organizację Turystyczną w Świdnicy, Urząd Miejski w Bielawie oraz salon samochodowy Jata w Świdnicy.

W poszczególnych grupach najlepsi byli:

KLASA: pow. 2000 olej – Bogusław Ryszka, Bartłomiej Żygadło
KLASA: 1600-2000 olej – Konrad Długołęcki, Ewa Długołęcka
KLASA: 1600-2000 benzyna – Mateusz Gawlik, Alicja Bednarz-Gawlik
KLASA: 1300-1600 olej – Marcin Satała, Grzegorz Klimowski
KLASA: 1300-1600 benzyna – Krystian Bajrakowski, Ewelina Wilczyńska
KLASA: do 1300 olej – Marek Reruch, Justyna Żygadło
KLASA: do 1300 benzyna – Maciej Dudek, Piotr Wadecki

 

rajd

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10