V Rajd Książęcy

Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. To już piąta edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację Drezna, gdzie będą mogli podziwiać cudowne budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne. V Rajd Książęcy odbędzie się w dniu 1 grudnia, uczestnicy zwiedzą w Dreźnie między innymi kościół Frauenkirche, pomnik Marcina Lutra, Poczet Elektorów Saskich wykonany z miśnieńskiej porcelany, zamek królewski, dziedziniec Zwinger. Dodatkowo zaplanowane jest zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów, Zbiorów Porcelany, spacer tarasami nad Łabą, w czasie rajdu przewidziany jest czas wolny do dyspozycji grupy.


Starujemy w Świdnicy tradycyjnie zbiórka odbędzie się o 6:50 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o  godzinie 7:00 wyruszamy do Drezna.

Nasi uczestnicy będą mogli podziwiać piękną architekturę miast, Drezno od zawsze oczarowuje swoich gości fascynującą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas spaceru po pięknym śródmieściu z rezydencją książąt-elektorów i królów saskich w centrum ujawnia się niepowtarzalny urok miasta, które nie bez powodu jest również nazywane „Florencją nad Łabą”. Dodatkowo uczestnicy V Radu Książęcego będą mogli skorzystać z okazji i zwiedzić najstarszy w Niemczech Jarmark Świąteczny – podkreśla organizator.
Powrót do Świdnicy planowany jest na godzinę 21:00. Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo „Świdnicko – Jaworski” serdecznie zaprasza.

Koszt na jednego uczestnika wynosi 80 zł + 9euro. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, suchy prowiant, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu, stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny).
Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem  74/852-02-90 lub drogą email  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 26 Listopada.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.


Zapraszamy.

 

V Rajd Drezno m

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10