Członkowie

Miasto Świdnica

swidnica Świdnica leży w sercu Europy, w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 będącej częścią europejskiego szlaku komunikacyjnego E-18 (Hamburg-Odessa).

Read more...

Świebodzice

swiebodzice Świebodzice, jedno z najstarszych śląskich miast, położone są w południowo-zachodniej części Powiatu Świdnickiego. Od południa miasto graniczy bezpośrednio z Wałbrzychem. Południowymi krańcami miasta biegnie również granica Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajduje się fragment parku zamkowego Książa.

Read more...

Gmina Świdnica

gmina swidnica Licząca ponad 16 tys. mieszkańców gmina jest położona dookoła miasta Świdnica, głównie na południe od Świdnicy. Od wschodu graniczy z gminą Marcinowice i Dzierżoniów, od południa z miastem Pieszyce i gminą Walim, od zachodu z miastem Wałbrzych i Świebodzice, od północy z gminą Jaworzyna Śląska i Żarów.

Read more...

Restauracja Regionalna "Miodowe Pola"

miodowe pola logo Miodowe Pola - restauracja regionalna w Świdnicy. Kuchnia, która oczarowuje i zaskakuje. Tu, oprócz autorskich popisowych dań naszych utalentowanych kucharzy, poznasz historyczne smaki dawnej Świdnicy oraz Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

Read more...

Jawor

kwadratowe logo jawora

 

 

Jawor leży w południowo zachodniej Polsce w województwie dolnośląskim, przy drodze krajowej nr 3 i w pobliżu autostrady A4. Jest centrum geograficznym Dolnego Śląska, położonym na Nizinie Śląsko-Łużyckiej nad rzeką Nysą Szaloną. Największą atrakcją turystyczną miasta jest Kościół Pokoju w Jaworze. Obecnie liczy około 24 tys. mieszkańców.

Read more...

Gmina Żarów

gmina zarow Żarów to miasto położone na Dolnym Śląsku na Wzgórzach Strzegomskich. Znajduj się w sąsiedztwie autostrady A4 . Przełomowe znaczenie dla rozwoju Żarowa miała zakończona w 1843 r. budowa linii kolejowej Wrocław - Świebodzice oraz odkrycie w trakcie pozyskiwania żwiru (używanego do sypania nasypów), złóż glinu i węgla brunatnego.

Read more...

Gmina Bolków

bolkowBolków to malownicza miejscowość, nad którą góruje potężne średniowieczne zamczysko, będące niegdyś jedną z największych warowni książąt świdnicko - jaworskich. Miasto znajduje się w otoczeniu wzgórz Pogórza Wałbrzyskiego, nad Nysą Szaloną. Bolków jest ważnym węzłem dróg o znaczeniu międzynarodowym, przecina go bowiem trasa nr 3 Świnoujście - Jakuszyce, droga nr 5 Świecie - Lubawka.

Read more...

Gmina Dobromierz

dobromierzGmina Dobromierz położona jest na pograniczu Obniżenia Podsudeckiego, Podgórza Bolkowsko-Wałbrzyskiego oraz Pogórza Kaczawskiego. Przez Gminę przebiegają dwa ważne szlaki komunikacyjne: Wrocław - Jelenia Góra oraz Legnica - Jawor - Wałbrzych, co ma duże znaczenie zarówno dla inwestorów, jak i turystów.

Read more...

Gmina Jaworzyna Śląska

jaworzyna slaska Gmina Jaworzyna Śląska przynależy administracyjnie do województwa dolnośląskiego powiatu świdnickiego. Położona jest w środkowej części Przedgórza Sudeckiego, pomiędzy masywem Ślęży na wschodzie, a krawędzią środkowej części Sudetów - na południowym zachodzie.  

Read more...

Park Miniatur Minieuroland

park miniatur logo Park Miniatur "Minieuroland" w Kłodzku to niezwykłe miejsce, gdzie podziwiać można makiety wzorowane na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. To wszystko w niezwykłej scenerii unikalnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów.

Read more...

Gmina Stoszowice

gmina stoszowice Gmina Stoszowice położona jest na styku trzech powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego. Leży na zachód od Ząbkowic Śląskich i na południe od Dzierżoniowa. Przez teren gminy przechodzi droga wojewódzka, droga nr 385 z Grodkowa do przejscia granicznego w Tłumaczowie przez Stoszowice, Budzów, Srebrnó Górę. Gminę przecina ponadto kilka dróg powiatowych.

Read more...

Muzeum Karkonoskie Jelenia Góra, Oddział Zamek Bolków

zamek bolkow 

Muzeum w Bolkowie powstało na początku XX w. w odbudowanej renesansowej części zamku bolkowskiego z inicjatywy "Bolkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami" Po II wojnie światowej zamek wraz z muzeum został Oddziałem Muzeum Narodowego we Wrocławiu i jako Muzeum Śląskie funkcjonowało do 1977r. kiedy to zostało przekazane Wojewodzie Jeleniogórskiemu i staje się oddziałem Muzeum Okręgowego w Jeleniej Górze.

 

Read more...

Bractwo Rycerskie Zamku Bolków

bractwo rycerskieBractwo bolkowskie jest organizatorem turnieju rycerskiego, który jest jednym z największych, najbardziej prestiżowych w kraju. Odbywa się zawsze w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca.

Read more...

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Jaworzyna Śląska

museum kolejnictwaMuzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku na terenie historycznej lokomotywowni w Jaworzynie Śląskiej. Po ponad rocznych staraniach zmierzających do ratowania kolekcji parowozów i lokomotyw zgromadzonych w Jaworzynie Śląskiej Muzeum wydzierżawiło teren wraz z eksponatami od Gminy Jaworzyna Śląska. Od 2005 roku Muzeum jest już działającą pod nadzorem Ministerstwa Kultury organizacją pożytku publicznego zajmującą ochroną dziedzictwa kultury technicznej Śląska.

Read more...

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy

muzeum dawnego kupiectwa W 1966 r. rozpoczęto w świdnickim ratuszu organizację Muzeum. Miało ono zajmować się gromadzeniem, opracowywaniem, przechowywaniem i konserwacją dóbr kultury z zakresu historii kupiectwa śląskiego, systemów pomiarowych stosowanych na Śląsku oraz badaniem historii Świdnicy i regionu.

Read more...

Pensjonat i Restauracja Fregata Zagórze Śląskie

fregata Pensjonat z Restauracją Fregata nad Jeziorem Bystrzyckim pięknie położony wśród lasów Gór Sowich nie opodal drogi prowadzącej z Lubachowa do Zagórza Śląskiego. Restauracja w formie tawerny oraz letnia restauracja na wodzie serwuje wyśmienite dania z ryb a także mięsiwa podawane z grzybami oraz wyśmienite specjały kuchni polskiej i europejskiej.

Read more...

Pałac Gruszów

LogoPalacGruszow full 300dpiWitamy Państwa na stronach Pałacu Gruszów - wyjątkowej dolnośląskiej siedziby otoczonej zabytkowym parkiem. Pałac położony jest w miejscowości Gruszów, 8 km od centrum Świdnicy oraz 45 km od Starego Miasta we Wrocławiu.

Read more...

Tomasz Kołakowski

tomasz kolakowski Tomasz Kołakowski – doktor nauk ekonomicznych (rozprawa pt. „Efekty ekonomiczne projektów zagospodarowania obiektów dziedzictwa kulturowego na cele turystyczne”), absolwent Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a od 2005 r. asystent w Katedrze Zarządzania Strategicznego i Logistyki na wspomnianym wyżej Wydziale.

Read more...

Sudeckie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej

rekonstrukcje historyczne Stowarzyszenie o nazwie Sudeckie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej powstało wiosną 2008 r. Jego celem jest popularyzacja historii regionu Sudetów oraz opieka nad miejscami historycznymi. Towarzystwo tworzy, min. grupy rekonstrukcji historycznej,oraz propaguje historię poprzez działalność naukową, wydawniczą i popularyzatorską.

Read more...

ŁaKociak Caffe

łakociak 

ŁaKOCIAK Caffe - Kawiarnia i Lodziarnia zaprasza codziennie od poniedziałku do niedzieli na pyszne desery, koktajle, kawę, świeżo wyciskane soki, lody, gofry, rurki z bitą śmietaną i inne.
Możliwość zamówienia Cateringu Rodzinnego oraz organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci.

 

Read more...

Restauracja Rynek 43

rynek43

Restauracja Rynek 43 znajdująca się w sercu Świdnicy, powstała z mojej miłości i pasji do gotowania trwającej od zawsze.
Od 2011 roku zaskakujemy tu gości oryginalnością potraw oraz nieoczywistymi połączeniami smaków i aromatów.

Read more...

Stowarzyszenie "Czerwony Gryf"

logo gryf Świdnickie Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek i Przewodników Turystycznych "Czerwony Gryf", powstałe w 2019 roku zajmuje się między innymi popularyzacją walorów historycznych Świdnicy w kraju i za granicą, prowadzi działania edukacyjne i oprowadza wycieczki krajowe oraz zagraniczne po regionie.

Read more...

Świdnicki Klub Żeglarski QBRYG

swidnicki klub zeglarski Jesteśmy grupą osób, których pasją od lat jest uprawianie żeglarstwa. Żeglowanie jachtem jest dla nas sportem kształtującym charakter i osobowość, a przy tym łączącym ludzi poprzez zawieranie trwałych przyjaźni.

Read more...

Piwnica Ratuszowa

 

ratuszowa

 

PIWNICA RATUSZOWA
www.piwnicaratuszowa.pl
Rynek 37
58-100 Świdnica
74/6406106
kom: 694438887

 

Piwnica Ratuszowa to najstarsza restauracja w Świdnicy, nie można zagłębić się w jej urokach, nie schodząc kilka metrów po schodach  w podziemie Świdnickiego Ratusza. W Piwnicy Ratuszowej produkowano i przetrzymywano  piwo świdnickie,  dzięki temu do dziś bije tu biesiadne serce miasta.

Read more...

Sylwia Osojca-Kozłowska

s osojcaSylwia Osojca-Kozłowska - marketingowiec, dziennikarz, pilot wycieczek, prezes Fundacji Symbioza.  Ukończyła studia wyższe w zakresie Zarządzania i Marketingu oraz Turystyki i Rekreacji specjalność - manager turystyki.

 

Read more...

Browar Świdnicki

browar świdnicki

 

Browar Świdnicki

ul. Pionierów 40

Śnieżka Podróże Małe i Duże

 

 

logo sniezekŚnieżka Podróże Małe i Duże. Biuro podróży specjalizujące się w organizacji wyjazdów gupowych. Lata doświadczenia i ogromny profesjonalizm organizatorów gwarantują udane wycieczki.

Read more...

Hotel Fado

logo Hotel Fado 3

 

 Hotel Fado jest kameralnym, rodzinnym hotelem znajdującym się w samym centrum Świdnicy. Przytulne i nastrojowe wnętrza w zależności od piętra różnią się dekoracją i kolorystyką. Do dyspozycji gości pozostawiamy 48 miejsc noclegowych w tym pokoje 1 i 2 osobowe oraz Apartamenty z pokojami kąpielowymi...

Read more...

Red Baron Hotel****

logotyp Red Baron Hotel

 

Red Baron Hotel**** to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Spełnimy oczekiwania pojedynczych gości, szukających luksusu podczas krótkiego pobytu oraz całych rodzin, które planują zostać u nas na dłużej. Ciekawy wystrój nawiązujący do historii lotnictwa przeplata się tutaj z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Read more...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10