Wycieczki piesze

Spacer śladami Czerwonego Barona

Spacer śladami Czerwonego Barona

Świdnica to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Dolnego Śląska, oddalone o 55 km od jego stolicy – Wrocławia. To właśnie do tego miasta z Wrocławia przeprowadził się z rodzicami i rodzeństwem w 1901 roku Manfred von Richthofen, słynny as myślistwa z czasów I wojny światowej zwany później jako „Czerwony Baron”.

Read more...

Spacer po Świdnicy

swidnicaŚwidnica leży na Przedgórzu Sudeckim 50 km od Wrocławia i 20 km od Wałbrzycha i liczy sobie około 60,000 mieszkańców. Przez miasto przepływa rzeka Bystrzyca (lewy dopływ Odry). Świdnica, jak większość miast Dolnego Śląska posiada dość bogatą historię dzięki temu zyskała swój niepowtarzalny klimat miasta średniowiecznego z wieloma cennymi dziełami architektury i sztuki.

Read more...

Spacer po Jaworze

jaworJawor to malowniczo położone nad Nysą Szaloną i leżące w środkowej części województwa dolnośląskiego miasto. Najlepszym sposobem pozwalającym zapoznać się z najważniejszymi zabytkami oraz innymi dobrami kultury materialnej znajdującymi się na terenie miasta jest spacer trasą turystyczną „Śladami historii”.

Read more...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10