Aktualności

VI Rajd Książęcy - Zapisy. Karkonosze, Śnieżka - wjazd gondolą

krolowasniezkaW najbliżą sobotę - 05.06.2023 rozpoczynamy zapisy na przedostatni w tym roku Rajd Książęcy. Zdobywamy Królową Karkonoszy! Ze względu na specyfikację wycieczki, prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wyjazdu

Read more...

XXI Regaty "Książęcy Szkwał" - ruszamy z zapisami!

plakat regaty2023Rozpoczynamy zapisy na XXI Regaty "Książęcy Szkwał 2023". Zapraszamy do zapoznania się z informacjami oraz pobraniem formularzu zgłoszeniowego.

Read more...

VII Świdnicki Festiwal Piwa - program imprezy

PIWO2023Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy, widzimy się III weekend sierpnia na świdnickim rynku!

Read more...

Wznowienie książki popularnonaukowej o historii Świdnicy - "Między twierdzą a miastem wolnym"

twierdzaksiazka2
Już niebawem na rynku wydawniczym ukaże się książka autora dr Tomasza Grudzińskiego "Między twierdzą a miastem wolnym" - które jako drugie wydanie, poprawione i uzupełnione, ukaże się też pod zmienionym podtytułem "Miasto i mieszkańcy Świdnicy w latach 1815-1870"

Read more...

Świdnicki Festiwal Dobrego Piwa 2023

PIWO2023Znamy datę tegorocznego VII Świdnickiego Festiwalu Dobrego Piwa - 18-20 sierpnia 2023 roku. Szczegóły dotyczące wydarzenia wkrótce.

 

 

 

 

 

Read more...

LETNIE WARSZTATY MUZEALNE 2023

muzeumkupiectwalogoMuzeum Dawnego Kupiectwa z wielką radością zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na tegoroczną edycję Letnich Warsztatów Muzealnych, które odbędą się w wybrane lipcowe i sierpniowe weekendy o godzinie 11:00.

 

 

 

 

Read more...

Letni newsletter Księstwa Świdnicko-Jaworskiego

KSJ logo krzyweRozpoczynamy wakacje w Księstwie Świdnicko-Jaworskim. Zapraszamy do naszego co tygodniowego spisu ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń wakacyjnych.

Spis imprez w regionie

V Rajd Książęcy - Zámek Nové Město Nad Metují, Březinka

ZAMEKmetujeOd soboty 1 lipca, zapraszamy na zapisy na V Rajd Książęcy. Uwaga zmiana kierunku - wyjazd do Republiki Czeskiej - Zámek Nové Město Nad Metují, Březinka

Read more...

Historia opowiedziana na nowo. Co nowego w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy

muzeuminfokiosk„Historia opowiedziana na nowo” to tytuł polsko – czeskiego projektu, który Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zrealizowało w partnerstwie z czeskim miastem Police nad Metuji. Zapraszamy do lektury o multimedialnych nowościach dostępmnych dla zwiedzających.

Read more...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10