Aktualności

Poznawaj Świdnicę z Questami

questy2Zachwyć się zabytkami okolic Rynku w Świdnicy, poznaj historię miejskiego piwowarstwa i wyrusz w fascynującą podróż w czasie ze świdnicką biblioteką! To wszystko jest możliwe dzięki Questom – edukacyjnym grom terenowym, przygotowanym przez świdnickie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

 

 

 

 

Read more...

Zobacz projekt pomnika Bolka II Świdnickiego

bolko1W Świdnickiej Informacji Turystycznej zobaczyć można projekt wizualizacji oraz rzeźby Bolka II Świdnickiego

Read more...

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Walory turystyczne, przyrodnicze i historyczne Świdnicy i powiatu świdnickiego”

konkurs6W czwartkowe popłudnie na Wieży Ratuszowej w Świdnicy wręczono nagrody w ramach konkursu fotograficznego „Walory turystyczne, przyrodnicze i historyczne Świdnicy i powiatu świdnickiego”. 

Read more...

Przedświąteczne wydanie Newslettera

logo ks final 001Koncerty Bożonarodzeniowe, jarmarki i wystawy. Wszystkie wydarzenia do pobrania w najnowszym newsletterze.

Zapraszamy na wernisaż i wystawę czasową "Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa 2021"

WYSTAWA SZOPKA PLAKAT

W imieniu Dyrektora Muzeum Dawnego Kupiectwa zapraszamy we wtorek 21 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 na wernisaż prac wykonanych w ramach VIII edycji konkursu „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa”.

 

 

 

Read more...

Wydarzenia w Księstwie Świdnicko-Jaworskim

 logo ks final 001Zapraszamy na cotygodniowy spis wydarzeń w Księstwie Świdnicko-Jaworskim. Do pobrania

Pamiątkowy bankonot już w sprzedaży

banknotZapraszamy do zakupu pamiątkowego bankonotu z wizerunkiem Kościoła Pokoju

Read more...

Najnowszy spis wydarzeń Księstwa Świdnicko-Jaworskiego

logo ks final 001Imprezy Mikołajkowe, Jarmarki Bożonarodzeniowe, a także koncerty, imprezy kulturalne oraz rekreacyjne. To wszystko już dostępne w najnoszym Newsletterze

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu fotograficznego

ZAPROSZENIE 3Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Walory turystyczne, historyczne i przyrodnicze Świdnicy oraz powiatu świdnickiego”.

 

 

 

 

Read more...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10