Trasy rowerowe

Szlak Eurovelo R-9 (odcinek Mietków - Srebrna Góra)

R9Szlak Euro-Velo R-9 „Bałtyk – Adriatyk” stanowi część europejskiej sieci tras rowerowych EuroVelo. Trasa o całkowitej długości 1,930 km łączy Gdańsk, Poznań, Wrocław, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Triest i Pulę. Na Dolnym Śląsku trasa przebiega z północy na południe, przez następujące miejscowości: Sułów, Trzebnicę, Wrocław, Kąty Wrocławskie, Mietków, Świdnicę, Pieszyce, Srebrną Górę, Kamieniec Ząbkowicki. 

Read more...

Szlak ER-4 "Średniowiecznych Miast"

ER4 Jest to łatwy szlak biegnący drogami asfaltowymi skrajem Pogórza Kaczawskiego. Przebieg szlaku: Jawor (kościół św. Marcina z XIV w., Kościół Pokoju, wpisany na listę UNESCO, wzniesiony w latach 1654-1655, ratusz w stylu neorenesansu niderlandzkiego z lat 1895-1897 z wieżą z XIV w., klasztor franciszkański z lat 1486-1489) – Stary Jawor – Bielowice – Słup (średniowieczny kościół, przebudowany w XVIII w., Zbiornik Słup)

Read more...

Szlak "Po Krainie Wygasłych Wulkanów"

wygaslych wulkanowSzlak rozpoczyna się w Jaworze obok leśniczówki Jawor. Następnie biegnie na zachód razem z żółtym szlakiem pieszym „Wygasłych Wulkanów” obok Małych Organów Myśliborskich, po czym odbija w prawo na północ do Myśliborza. Następnie biegnie przez Myślinów i dalej znów razem z żółtym Szlakiem Wygasłych Wulkanów.

Read more...

Trasa rowerowa "Szlak Polskiej Wsi"

polska wiesTrasa biegnie przez Luboradz, Mściwojów, Zębowice, Jawor, Paszowice, Jakuszową, Siedmicę do Nowej Wsi Małej. Dalej przez wieś Lipa, następnie w prawo w drogę polną w kierunku Bukowiny (621) i obrzeżem lasu do Radzimowic. Dalej obok kopalni Arnold do Wojcieszowa. Skręt w prawo na drogę wojewódzką nr 328 i za Urzędem Miasta w lewo, nad torami kolejowymi w kierunku Skopca (718). Następnie Przełęcz Komarnicka (662) i w dół do Komarna w kierunku Jeleniej Góry do połączenia się z rowerową Obwodnicą Jeleniej Góry oznakowaną kolorem zielonym.

Read more...

Trasa czerwona "Szlakiem Zamków"

bolkow4Bolków – Wolbromek – Kłaczyna – Świny – Lipa – Muchówek – Radzimowice, Mysłów – Płonina – Pastewnik Górny – Wierzchosławice – Bolków. Trasa przebiega przez zachodnio-północą część gminy, charakteryzuje się wysokimi walorami przyrodniczymi oraz architektonicznymi.

Read more...

Trasa zielona "Wokół Bolkowa 3"

bolkow3Bolków – Wierzchosławice- Półwsie – Nagórnik – Kocików- Domanów – Pastewnik – Bolków.
Trakt wyprowadza z Bolkowa w kierunku Kamiennej Góry, gdzie we wsi Wierzchosławice skręca na Półwsie, prowadząc przez Domanów kieruje do Pastewnika, a następnie powraca do Bolkowa.

Read more...

Trasa żółta "Wokół Bolkowa 2"

bolkow2Bolków - Wierzchosławice – Wierzchosławiczki – Stare Rochowice – Płonina – Pastewnik – Bolków.
Trasa, opuszczając Bolków biegnie w kierunku Kamiannej Góry, doprowadza do wsi Wierzchosławiczki, a następnie polnymi ścieżkami biegnie do Starych Rochowic. Kolejnym etapem jest odcinek z Płoniny do Pastewnika i powrót do Bolkowa.

Read more...

Trasa niebieska "Wokół Bolkowa 1"

bolkow1Bolków-Wolbromek –Sady Dolne- Sady Górne- Figlów- Nagórnik - Półwsie – Bolków. niebieska. Trasa charakteryzuje się wysokimi walorami krajobrazowymi.

Read more...

Trasa Wokół Wilczej Góry

wilczej goryJedna z dwóch tras MTB przebiegających przez obszar miasta. Wytyczona została przez bardzo zróżnicowany, a zarazem atrakcyjny obszar pogórza. Na trasie znajdują się liczne techniczne podjazdy/zjazdy oraz miejsca, z których rozpościera się imponująca panorama na Nizinę Śląską otaczającą miasto od północy, jak i pasmo Sudetów ciągnących się na południu.

Read more...

Trasa Rowerowa wokół Książańskiego Parku Krajobrazowego

parku krajobrazowegoTrasa MTB, niemal w całości biegnie drogami szutrowymi, polnymi i leśnymi. Na trasie znajduje się jeden techniczny zjazd/podjazd, którego pokonanie wymaga nieco więcej wysiłku fizycznego.
Szlak poprowadzony jest w większości przez obszar Gminy Wałbrzych oraz fragment Gminy Świebodzice i Stare Bogaczowice.

Read more...

Trasa Rowerowa wokół Świebodzic (Niebieska)

swiebodzicTrasa zróżnicowana pod względem technicznym. Wytyczona została płaskimi terenami Obniżenia Podsudeckiego i Równiny Świdnickiej oraz obszarem górzystym Pogórza Świebodzickiego i Wałbrzyskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko obszar Świebodzic, ale i tereny sąsiednich gmin: Wałbrzycha, Świdnicy, Strzegomia oraz Starych Bogaczowic.

Read more...

Trasa Rowerowa wokół Cierni (Zielona)


cierniBardzo łatwa technicznie trasa. W całości prowadzi terenami płaskimi Równiny Świdnickiej. Z łatwością pokonają ją zarówno dzieci, jak i osoby starsze bez przygotowania kondycyjnego. Prowadzi drogami transportu rolnego oraz przez niewielkie kompleksy leśne.

Read more...

Trasa Rowerowa K-4 -"Szlak Tkaczy"

tkaczyTrasa rowerowa "Szlak Tkaczy" biegnie ze Świebodzic do Kamiennej Góry, oznaczony jest kolorem zielonym i symbolem K-4. Trasa stanowi łącznik pomiędzy pozostałymi szlakami Księstwa Świdnicko - Jaworskiego oraz lokalnymi szlakami Ziemi Kamiennogórskiej i pogranicza polsko-czeskiego.

Read more...

Trasa rowerowa K – 3 „Węglowa”

weglowyWałbrzych – Świebodzice – Jaworzyna Śląska – Żarów – Mietków. Oznaczona kolorem czarnym. Szlak ma przebiegać od "Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia" w Wałbrzychu, gdzie swoją siedzibę ma Wałbrzyskie Muzeum Przemysłu i Techniki przez Świebodzice, Jaworzynę Śląską, Żarów do Mietkowa, gdzie połączy się z międzynarodowym szlakiem Eurovelo R-9.

Read more...

Trasa rowerowa K -2 „Granitowa”

piastowskiŚwidnica – Jaworzyna Śląska – Strzegom – Jawor oznaczona kolorem czerwonym, długość: 50 km. Trasa łatwa i zarazem bogata w walory widokowe i kulturowe, biegnie po nizinnych terenach Przedgórza Sudeckiego, a głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu, dlatego też nie wymaga zbytniej kondycji i profesjonalnego sprzętu.

Read more...

Trasa rowerowa K-1 „Bolka”

bolkaŚwidnica – Świebodzice – Dobromierz – Bolków – Jawor oznaczona kolorem żółtym, długość 70 km. Trudna a jednocześnie niebywale atrakcyjna pod względem krajobrazowym i kulturowym trasa, która prawie w całości biegnie po wyżynnych i górskich terenach Pogórza Wałbrzyskiego, Świebodzickiego i Kaczawskiego.

Read more...

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10