Bilet łączony - Wieża Ratuszowa i Muzeum Dawnego Kupiectwa

Bilet normalny kosztował będzie 8 zł, a ulgowy 5 zł. Zwiedzający oszczędzi dzięki temu złotówkę. Bilet będzie można wykorzystać przez pół roku od daty zakupu. Ujednoliceniu uległy także zasady zwiedzania obydwu obiektów i dzięki temu, podobnie jak Muzeum, Wieżę Ratuszową w piątki będzie można zwiedzać bezpłatnie! Kolejna dobra informacja dotyczy osób niepełnosprawnych - dzięki współpracy obu obiektów będa oni mogli skorzystać z przejścia łączącego Wieżę z salami wystawienniczymi na 1. piętrze Muzeum, których zwiedzanie z uwagi na brak windy w obiekcie było do tej pory mocno ograniczone.

Dyrektor Muzeum Dawnego Kupictwa w Świdnicy, dr Dobiesław Karst o bilecie łączonym: "Współpraca ta pozwoli turyście w łatwy sposób zwiedzić obydwie atrakcje turystyczne w mieście, przy okazji oszczędzając na zakupie biletów. To także szansa zarówno dla muzeum jak i wieży ratuszowej na zwiększenie ilości osób odwiedzających obiekty"

Oczywiście w dalszym ciągu można zwiedzać oba obiekty oddzielnie, wówczas cena biletu do Muzeum to 6/4 pln, za bilet wstępu na Wieżę Ratuszową zapłacimy 3/1,5 pln. Zachęcamy do odwiedzin

bilet

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10