Co na weekend w Księstwie? #4

ARCYDZIEŁA MALARSTWA W JAWORZE

Zapraszamy do jaworskiego Muzeum Regionalnego gdzie oglądać można wystawę „Kwiat Europy. Malarstwo dawnych mistrzów ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”. Zbiory sztuki gromadzone przez Muzeum KUL należą do mniej znanych w Polsce. Zaprezentowane zostaną 22 malowidła wybitnych twórców z Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz Niderlandów. Zobaczycie prace malarzy, których styl zdefiniował sztukę europejską od średniowiecza do romantyzmu. W atmosferę minionych epok wprowadząją gatunki malarskie, takie jak: scena rodzajowa, weduta, krajobraz morski, akt, pejzaż ze sztafarzem oraz malarstwo religijne. Na wystawie znalazły się dzieła wykonane w pracowni takich twórców, jak Marten van Valckenborch, Sassoferrata, Juan de Flandes, Jan Molenaer II, czy David Teniers Młodszy.

AKWARIUM W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego Akwarium to doskonałe miejsce startowe na zwiedzanie Jeziora Bystrzyckiego i okolicznych atrakcji. Od Akwarium rozchodzą się szlaki turystyczne do nowo-wybudowanej kładki nad Jeziorem Bystrzyckim, Zamku Grodno, zapory wodnej, platform widokowych itd. Przy akwarium znajduje się duży płatny parking, gdzie można zostawić samochód, motocykl lub kampera. Na parkingu znajduje się również stacja do ładowania pojazdów elektrycznych. Centrum otwarte jest w godzinach od 9:00 do 17:00

BILET ŁĄCZONY WIEŻA RATUSZOWA-MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA

Przypominamy również, że dostępny jest już wspólny bilet wstępu do Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieży Ratuszowej. Bilet normalny kosztuje 8 pln, ulgowy 5 pln. Wspólny bilet będzie można wykorzystać przez pół roku od daty zakupu. Ujednoliceniu ulegną również zasady zwiedzania obydwu obiektów i dzięki temu, podobnie jak u nas w Muzeum, Wieżę Ratuszową w piątki będzie można zwiedzać bezpłatnie. Dzięki współpracy, udostępnione będzie przejście z Wieży do sal wystawienniczych na 1 piętrze Muzeum, których zwiedzanie z uwagi na brak windy w obiekcie było do tej pory mocno ograniczone dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście w dalszym ciągu można zwiedzać oba obiekty oddzielnie, wówczas cena biletu do Muzeum to 6/4 pln, za bilet wstępu na Wieżę Ratuszową zapłacimy 3/1,5 pln.

 

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10