Rajd Książęcy - Złoty Stok, Lądek Zdrój, Kłodzko

Zapraszamy do udziału w kolejnym Rajdzie Książęcym, tym razem zwiedzimy kopalnię złota w Złotym Stoku, Lądek Zdrój oraz Kłodzko.

Wycieczkę zaplanowaliśmy tradycyjnie na ostatnią sobotę miesiąca, tym razem będzie to 31 lipca. W progamie poza wizytą w kopalni złota, m.in. zwiedzanie starówki w Kłodzku.

Koszt wyjazdu to 69 zł od osoby, zapewniamy przejazdy autokarem, opiekę wykwalifikowanego przewodnika, ubezpieczenie NNW oraz bilety wstępu do kopalni złota

Zapisy prowadzi Informacja Turystyczna w Świdnicy, czynna codziennie od 10:00 do 18:00, a zapisywać można się osobiście w siedzibie Informacji w świdnickim Rynku, telefonicznie: 74 852 02 90 oraz poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd ze Świdnicy o godzinie 8:00, zbiórka na pl. św. Małgorzaty pod "Ekonomikiem", przewidywany powrót około godziny 19:00.

W KOPALNI ZŁOTA PANUJE TEMPERATURA 7OC, PROSIMY O ZABRANIE CIEPŁEJ ODZIEŻY

 

plakat zloty stok

 

 Poniżej prezentujemy harmonogram Rajdów Książęcych na 2021 rok:

Kiedy   Dokąd Zapisy

31.07

Rajd Autokarowy Złoty Stok, Lądek Zdrój i Kłodzko

od 04.07

01.08 Rajd Rowerowy Gogołów, Dzierżoniów, Pieszyce

od 12.07

22.08 Rajd Rowerowy Wałbrzych

od 02.08

28.08 Rajd Autokarowy Włodzicka Góra, Nowa Ruda

od 02.08

12.09 Rajd Rowerowy Kamionki

od 23.08

25.09 Rajd Autokarowy Lubiąż, Legnickie Pole, Jawor

od 30.08

Kierunki poszczególnych Rajdów mogą ulec zmianom z przyczyn niezależnych od Organizatora. Udział w Rajdzie Rowerowym kosztuje 5 PLN, ceny wycieczek autokarowych podajemy wraz z informacją o uruchomieniu zapisów.

Wszystkie Rajdy startują ze Świdnicy, dla zainteresowanych udziałem w Rajdach Autokarowych z okolic Jawora możliwe jest zapewnienie transportu z i do Jawora.

Zapraszamy do udziału i śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu FB: https://pl-pl.facebook.com/swidnickojaworskie.ksiestwo gdzie zawsze podajemy szczegółowe informacje dot. wycieczek.

 

 

 

REGULAMIN RAJDÓW KSIĄŻĘCYCH

 1. Osoby zapisujące się na Rajd, akceptują postanowienia niniejszego regulaminu i potwierdzają zaznajomienie się z nim.
 2. Osoby wyrażające chęć uczestnictwa w rajdzie, muszą wpłacić koszty wyjazdu w wyznaczonym terminie. Osoby rezygnujące z wyjazdu muszą zgłosić ten fakt nie później niż 5 dni kalendarzowych przed datą wycieczki. W przeciwnym razie organizator nie gwarantuje zwrotu poniesionych kosztów.
 3. Uczestnicy rajdu zobowiązują się do posiadania maseczek ochronnych i stosowania się do obowiązujących na terenie kraju wytycznych sanitarnych.
 4. Uczestnik rajdu oświadcza, iż zgodnie z wiedzą własną nie jest osobą zarażoną chorobą zakaźną i nie jest objęty kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym.
 5. Każdy uczestnik Rajdu Książęcego zobowiązuje się zabrać ze sobą na czas wyjazdu dowód osobisty lub paszport. Osoby niepełnoletnie podbitą legitymację bądź inny dokument tożsamości.
 6. Lokalna Organizacja Turystyczna, zastrzega sobie prawo do nie zabrania uczestnika na rajd w momencie kiedy uczestnik będzie pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.
 7. W trakcie trwania Rajdu Książęcego zabrania się uczestnikom spożywania wszelakich napojów alkoholowych.
 8. Lokalna Organizacja Turystyczna, nie odpowiada finansowo za zniszczone mienie uczestników, ani też za ewentualną kradzież sprzętów, gotówki itp.
 9. Osoby które nie ukończyły 18 lat, nie mogą brać samodzielnego udziału w rajdzie, dopuszczalny jest udział osoby poniżej 18 roku życia, jedyne w obecności rodzica bądź opiekuna prawnego.
 10. Wszyscy uczestnicy rajdu zobowiązują się do przestrzegania wszelkich poleceń wydanych przez organizatora i pilota wycieczki.
 11. Zabrania się samowolnego oddalania się od grupy, bez zgody kierownika wycieczki, bądź przewodnika. W momencie gdy uczestnik oddali się od grupy organizatorzy oraz osoby pomagające w organizacji rajdu nie odpowiadają za ewentualny wypadek uczestnika.
  1. w czasie dojazdów do miejsc zwiedzanych,
  2. w trakcie przejść po szlakach turystycznych, nie należy oddalać się od grupy wycieczkowej,
  3. w czasie zwiedzania obiektów, należy przestrzegać wszelkich regulaminów danych obiektów,
  4. w czasie zwiedzania obiektów z przewodnikiem, należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich poleceń przewodnika.
 1. Wszyscy uczestnicy Rajdu Książęcego zobowiązują się do przestrzegania wszelkich zasad       oraz przepisów bhp w czasie trwania rajdu:
 1. O wszelkich nieprawidłowościach zauważonych w czasie rajdu, należy natychmiast informować organizatora rajdu, bądź przewodnika.
 2. W przypadku jakichkolwiek objawów chorobowych, należy natychmiast zawiadomić organizatora rajdu, bądź przewodnika.
 3. W przypadku złych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności, organizator zastrzega sobie prawo do częściowej zmiany programu wycieczki w trakcie jej trwania.

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10