Weekend w Księstwie

 wekend w księstwieW szóstej części naszego cyklu przedstawiamy kolejne propozycje aktywnego spędzania czasu w nadchodzący weekend. 

1. Pierwszą propozycję tradycyjnie kierujemy do miłośników dwóch kółek, których tym razem zapraszamy do przejażdżki wokół świebodzickiej dzielnicy Ciernie co ułatwi nam zielony szlak rowerowy „Wokół Cierni”. Jest to bardzo łatwa technicznie trasa. W całości prowadzi terenami płaskimi Równiny Świdnickiej. Z łatwością pokonają ją zarówno dzieci, jak i osoby starsze bez przygotowania kondycyjnego. Prowadzi drogami transportu rolnego oraz przez niewielkie kompleksy leśne. Po drodze zobaczyć możemy m.in.: ruiny Pałacu Wdów w Cierniach oraz pozostałości słowiańskiego grodziska z IX wieku. 

 

 

2. Druga propozycja po tygodniowej przerwie ponownie skierowana jest do miłośników pieszych wędrówek a jest nią wycieczka fragmentem zielonego szlaku „Zamków Piastowskich” łączącego zamki i warownie piastowskie rozsiane na terenie Sudetów i Pogórza Sudeckiego. Ze względu na jego długość (146 km) tym razem proponujemy wędrówkę jego fragmentem z Zagórza Śląskiego do Zamku Książ pod Wałbrzychem. Z Zagórza Śląskiego szlak biegnie przez Złoty Las- Modliszów - Pogorzałę – Rezerwat „Jeziorko Daisy” – Lubiechów (Palmiarnia) – Stary Książ aż do Zamku Książ. 3. Natomiast osoby lubiące klimat średniowiecznych zamków zapraszamy do wizyty w Bolkowie, gdzie na wysokim wzgórzu nad miastem góruje pochodząca z XIII wieku jedna z największych warowni książąt świdnicko-jaworskich, z charakterystyczną 25 metrowej wysokości wieżą z dziobem, w której dolnej części znajduje się dawny loch głodowy. Wizytę na zamku z pewnością uatrakcyjni odbywający się w najbliższy weekend 30.06 – 01.07 Piknik Rycerski w czasie którego podziwiać będzie można walki rycerzy oraz dawne zwyczaje zaprezentowane przez bractwa rycerskie.

[Plakat imprezy] 

 

 

4. Dla miłośników dobrego jedzenia w pięknych okolicznościach przyrody proponujemu odwiedzic Pensjonat Restaurację „Fregata” położoną nad brzegiem Jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim, która serwuje wyśmienite dania z ryb a także mięsiwa podawane z grzybami oraz specjały kuchni polskiej i europejskiej.

http://www.fregata.org/

 

5. Na koniec zamieszczamy aktualny kalendarz imprez Księstwa Świdnicko-Jaworskiego  

[Kalendarz Imprez] 

 

Praktyczne Informacje uzyskać można w :

1. Informacja Turystyczna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2 (Rynek), tel. 74/ 852 02 90

Przydatne materiały dostępne w Informacji Turystycznej w Świdnicy:

* Mapa Powiat Świdnicki wyd. PLAN, 2010 r.

* Mapa turystyczna Księstwo Świdnicko- Jaworskie, wyd. PLAN 2011 r.

* Mapa turystyczna Góry Sowie, wyd. PLAN 2009 r.

* Mapa rowerowa Trasy wokół Świebodzic i Zamku Książ, wyd. PLAN 2009 r.

* Jawor, Bolków – plany miast, wyd. PLAN 2005 r.

 

Opracowanie: Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie”

www.ks-j.pl

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10