Serownia w Lutomierzu

O SEROWNI:

Serowarnia pozyskuje mleko krowie najwyższej jakości od sprawdzonych, lokalnych producentów – rolników z wieloletnim doświadczeniem.
Wytwarzamy sery w skład których wchodzą wyłącznie naturalne produkty: niepasteryzowane i pasteryzowane mleko krowie, podpuszczka mikrobiologiczna, sól niejodowana, zioła.
Specjalizujemy się w produkcj sera podpuszczkowego młodego, niedojrzewającego.

Sery podpuszczkowe to sery miękkie, łatwe w krojeniu, słone, „mokre”, o nie ostrym zapachu, z posmakiem dodanego zioła (np. czarnuszki, kozieradki, czosnku, bazylii, orzecha, pokrzywy…). Coraz częściej można spotkać tego typu sery jednakże nasze są wyjątkowe, ale tajemnicy ich wyjątkowości nie zdradzimy. Ser ten idealny jest do sałatek, kanapek, przekąsek ciepłych oraz zimnych, można go grillować. Są doskonałym uzupełnieniem różnych zapiekanek, zup, omletów i sufletów.

WARSZTATY:
Przydomowa serowarnia w Lutomierzu zaprasza dzieci, młodzież oraz miłośników serów do udziału w warsztatach warzenia sera na wesoło. Serowarnia znajduje się na terenie gospodarstwa rolnego położonego w malowniczym terenie u stóp Gór Sowich.

Zabawa i edukacja w jednym.

Uczestniczy wszystkimi zmysłami poznają pracę w serowarni, czują mleko, dotykają ziarno serowarskie, smakują wyrobów mlecznych, słyszą jak wyją krowy ! Odpowiadamy na pytania:
Jak powstaje dobry ser? Z czego wytwarza się masło? Co to jest maślanka?

Ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy grupy szkolne, turystów, rodziny z dziećmi oraz amatorów serów którzy mogą zobaczyć jak powstaje dobry ser. Zapraszamy także młodych ludzi zdobywających zawody związane z gastronomią; technologów żywienia, kucharzy, hotelarzy, kelnerów…

zapraszamy grupy szkolne do 60 osób.

Cena: 35 zł dzieci i młodzież,
40 zł dorośli.

Cenę podlega negocjacji.

KONTAKT:
Lutomierz 29
57-213 Stoszowice
Tel: 661 783 435
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

serylutomierskie.pl

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10