W każdym chłopaku, młodszym czy starszym, drzemie mały żołnierz. Przyznajcie się panowie, jest coś w nas takiego, że na widok czołgu, wozu bojowego czy myśliwca świecą nam się oczy, albo przynajmniej z zaciekawieniem obracamy głowy. Jest na szczęście takie miejsce, w którym żołnierskie fantazje można zaspokoić. 

Zapraszamy do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy. Znajdziecie tutaj broń strzelecką, broń białą, czołgi, samoloty, transportery opancerzone, motocykle, samochody, armaty, stacje radio-lokacyjne i wiele innych. Kolekcja licząca obecnie ponad 2000 eksponatów stale się powiększa, a niektóre z egzemplarzy które tu znajdziecie są unikatowe na skalę Europy i Świata!

To niezwykłe miejsce jest efektem ciężkiej pracy osób prywatnych oraz wytężonych i wieloletnich starań wizjonerów i pasjonatów militariów – Stanisława Gabrysia oraz jego syna Sławka. Muzeum jest jedyną tego typu placówką działającą na podstawie Regulaminu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, niejako pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, które stale i prężnie współpracuje z placówką, udostępniając zwiedzającym coraz to nowsze perełki. 

Przyjdź i daj się zarazić miłością do militariów. Posłuchaj prawdziwych znawców i pasjonatów, którzy w fascynujący sposób potrafią opowiedzieć o trudnej historii wojen i konfliktów zbrojnych, dzięki czemu każda wizyta w Muzeum zyskuje dodatkowy walor edukacyjny. Chwyć karabin do ręki, załóż kamizelkę kuloodporną i hełm, wejdź do wieżyczki czołgu lub do kokpitu myśliwca. Niewiele jest tego typu skansenów militarnych w Europie, gdzie wszystkie eksponaty są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

 

Atrakcje turystyczne

12

Restauracje

14

Hotele

10